Rekolekcje – Góra św. Anny 25-27 listopada 2022

Drodzy Pielgrzymi – Apostołowie Królowej Pokoju! 

Serdecznie zapraszamy na 2. ogólnopolskie rekolekcje pt. „Wieczernik z Królową Pokoju” które odbędą się 25-27 listopada w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny pod Opolem.

Tematy tegorocznych rekolekcji będą związane z „Owocami Medjugorje”, a inspiracją dla nas są słowa wypowiedziane przez Królową Pokoju 25. września 2018 r:
Drogie dzieci, nawet natura udziela wam znaków swojej miłości poprzez owoce, które wam daje. Także wy, przez moje przyjście, otrzymaliście obfitość darów i owoców. Drogie dzieci, Bóg wie, jak odpowiedzieliście na moje wezwanie. Zachęcam was: jeszcze nie jest zbyt późno, zdecydujcie się na świętość i życie z Bogiem w łasce i w pokoju! Niech was Bóg błogosławi i niechaj wam da stokroć więcej, jeśli Mu zaufacie. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.

Rekolekcje odbędą się w przepięknym ośrodku rekolekcyjnym znajdującym się na terenie sanktuarium ojców Franciszkanów na Górze św. Anny i potrwają 3 dni,  rozpoczynając od 25 listopada, w dniu comiesięcznych orędzi przekazywanych przez Mariję Pavlović – Lunetti,a zakończą się 27 listopada br., w dzień otrzymania Cudownego Medalika przez św. Katarzynę Laboure.

W programie rekolekcji m.in. codzienna Eucharystia, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, nabożeństwo przekazania płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, katechezy głoszone przez kapłanów na temat owoców Medjugorje – jak żyć 5 kamieniami, danymi nam przez Maryję w walce duchowej i aby przynosić obfity owoc, uwielbienie prowadzone przez zespół AJIM, okazja do spowiedzi świętej i do rozmów duchowych oraz świadectwa osób świeckich, które doświadczyły przemiany serca poprzez działanie łaski Bożej, zarówno w Medjugorje jak i w życiu codziennym.

Swój udział w rekolekcjach potwierdzili na dzień dzisiejszy:

 • Maciej Bagdziński / proboszcz parafii św. Apostoła Piotra i Pawła w Radęcinie, rekolekcjonista, znał osobiście śp. Alicję Lenczewską
 • Dariusz Dąbrowski COr / kapłan Kongregacji św. Filipa Neri, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wlkp, rekolekcjonista, misjonarz miłosierdzia
 • Janusz Molewski / proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, z inicjatywy, którego powstała pierwsza Kaplica Wieczystej Adoracji 24/24 w Poznaniu
 • Krzysztof Piskorz OCD / promotor powołań i moderator Rodziny Szkaplerznej Warszawskiej Prowincji, prowadzący kanał YT: Karmel i Ty
 • Marcin Sobiech / proboszcz Polskiego Medjugorje w Burzynie pw. Trójcy Przenajświętszej
 • Krzysztof Ziętkowski OMI / Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej w Kędzierzynie-Koźlu

Wszystkim uczestnikom rekolekcji błogosławieństwa pasterskiego udzielił abp. Adrian Galbas, Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Katowickiej oraz Przewodniczący Konfederacji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich.

Na Wasze zgłoszenia czekamy na www.ajim.pl/rekolekcje

Warto pośpieszyć się z dokonaniem formalności, gdyż ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność dokonania zgłoszenia i wpłaty.

Koszt udziału w rekolekcjach to 150 zł, dzieci do lat 8 włącznie zwolnione są z opłaty rekolekcyjnej.

Dane do przelewu: 
AJIM Apostolat Jezusa i Maryi Szymon Grzechulski
60-163 Poznań, ul. Mikstacka 28
Nr konta: 73 1050 0015 1000 0097 1282 1066
tytuł: rekolekcje „Wieczernik z Królową Pokoju” Góra św. Anny + imię i nazwisko uczestnika/ów.

W razie rezygnacji wpłaty nie będą zwracane, zostaną wykorzystane na cele statutowe Fundacji.
Zakwaterowanie i posiłki będą w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny, al. Jana Pawła II 7. Ilość miejsc noclegowych ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą. W razie rezygnacji wpłaty nie będą zwracane.

Dostępne są pokoje:

 • 2 – osobowe z łazienką – całkowity koszt za pobyt z wyżywieniem 245 zł /os./całość
 • 3/4/5 osobowe z łazienką – całkowity koszt za pobyt z wyżywieniem 210 zł /os./całość
 • 5 osobowe z łazienką na korytarzu – całkowity koszt za pobyt z wyżywieniem 175 zł /os./całość

Szczegółowe informacje na temat noclegu i wyżywienia oraz sposobu dokonania rezerwacji zostaną wysłane w osobnym mailu po dokonaniu rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy na www.ajim.pl/rekolekcje

Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na sfinansowanie rekolekcji proszone są także o kontakt, być może znajdą się osoby, które będą chciały i mogły pomóc sfinansować ich pobyt.

Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w rekolekcjach zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo poprzez kanał Youtube AJIM Apostolat Jezusa i Maryi.

Wierzymy, że rekolekcje będą dla nas wszystkich czasem wielkiej radości i miłości w duchu pokoju, którego doświadczamy za każdym razem będąc w Medjugorje. 

Będziemy wdzięczni za przekazanie tego zaproszenia znajomym.

Królowo Pokoju – módl się za nami+

Z darem modlitwy, pokornie prosząc również o nią.
W imieniu Apostolatu Jezusa i Maryi oraz Fundacji Królowej Pokoju.
Szymon Grzechulski tel. 601 556 345  wraz z Joanną i Alanem Matuszak tel. 512 346 497

Zapisz siebie lub bliską Ci osobę (koszt rekolekcji: 150 PLN)

  Czy należysz do jakiejś wspólnoty/grupy modlitewnej?  Czy byłeś/byłaś już w Medjugorje?